Elegant Rose - Working In Background*/

středa 16. ledna 2013

Recenze: Eragon - Průvodce po Alagaësii


Autor: Christopher Paolini
Název: Eragon - Průvodce po Alagaësii
Název originálu: Eragon's Guide to Alagaësia
Série: Odkaz dračích jezdců
Vyšlo v ČR: říjen 2010
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 32
Přeložila: Olga Zumrová
Vazba: vázaná

Pokud jste při čtení některého dílu z tetralogie Odkazu dračích jezdců toužili navštívit Alagaësii, poznat národy, které tuto kouzelnou zemi obývají, a alespoň na chvíli se stát Dračím jezdcem, pak je tato kniha určena právě vám.

Americký spisovatel Christopher Paolini vytvořil publikaci Eragon - Průvodce po Alagaësii pro své fanoušky, aby jim ukrátil čas při čekání na závěrečný díl celé tetralogie a aby jim blíže ukázal svět, který vytvořil. S tímto pozoruhodným dílem mu pomáhali čtyři vynikající ilustrátoři, Fred Gambino, Larry McDougal, Ian Miller a David Wyatt. Každý z umělců zachytil Alagaësii podle svých vlastních představ, díky tomu ji můžeme vidět hned ze čtyř odlišných pohledů. Knihu, která nesmí chybět žádnému milovníkovi příběhu Dračího jezdce Eragona, u nás v roce 2010 vydalo nakladatelství Fragment.

Hned na první pohled vás zaujme nevšední obálka, jež je pokrytá šupinami dračice Safiry. Rohy zdobené motivem zlatého kování s rytinami navozují pocit, že v rukou držíte velmi starý a vzácný svazek. Nelze opomenout ani dva rudé kamínky zdobící titulní ilustraci.

Kniha je napsaná jako Eragonova příručka pro nového Dračího jezdce.  Můžete si v ní prohlédnout podrobnou mapu Alagaësie, seznámit se se zvířaty a národy, které ji obývají, odhalíte tajemství Eldunarí, a nechybí zde ani část věnovaná dějinám země, jež vám pomohou pochopit, jak se Galbatorix dostal k moci.

Vaším učitelem a průvodcem nebude nikdo jiný než samotný Dračí jezdec Eragon. Kromě toho, že vás zavede na místa, která navštívil během svých cest, podělí se s vámi i o své zkušenosti s národy obývající Alagaësii.

Právě národům se Paolini věnuje nejvíce. Seznámíte se s jejich tradicemi, naučí vás několik základních vět v příslušném jazyce, prozradí vám, jakými zbraněmi se mohou pyšnit, navštívíte jejich největší města, abyste poznali typickou architekturu, a přiblíží vám i jejich zájmy.

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 9/10

Jestli vás zajímá, co v knize najdete, tak se nezapomeňte podívat na tohle video:Žádné komentáře:

Okomentovat