Elegant Rose - Working In Background*/

sobota 19. ledna 2013

Recenze: Motýlí křídla


Autor: Veronika Bicker
Název: Motýlí křídla
Název originálu: Schmetterlingsschatten
Vyšlo v ČR: říjen 2012
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 168
Přeložila: Alena Bežděková
Vazba: brožovaná


Elena si myslela, že svou sestru zná velmi dobře. Avšak když Laura při automobilové nehodě zemře, Elena se nestačí divit, co všechno před ní utajila. Je možné, že její puntičkářská a opatrná sestra měla co dočinění s alkoholem, drogami, kradením aut a dokonce i vraždou?


Thriller Motýlí křídla, který u nás vydalo nakladatelství Fragment, je prvotinou německé spisovatelky Veroniky Bicker. Tématu vraždy se autorka také věnuje i ve své poslední knize Optimum, Band 01: Blutige Rosen (Optimum, Svazek 1. - Krvavé růže), jež zatím vyšla pouze v originální, tedy německé verzi.

V místním lese je nalezeno tělo neznámé dívky. Celá vesnice je zděšena. Téměř před rokem zemřela na stejném místě Elenina sestra Laura, což přivede Elenu k pochybám, že smrt její starší sestry byla nehoda. Laura byla vždy opatrná, tak jak je možné, že skútr řídila opilá, což byl podle policie hlavní důvod její autonehody? A jak s tím vším souvisí nalezená mrtvola? Kolem Eleny se dají věci do pohybu, někdo jí začne posílat anonymní dopisy týkající se Lauřiny smrti, nejhezčí kluk na škole se s ní chce náhle sblížit a její matka je čím dál starostlivější a úzkostnější. Podaří se Eleně zjistit, co se Lauře osudné noci doopravdy stalo?

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 4/10


Žádné komentáře:

Okomentovat