Elegant Rose - Working In Background*/

pátek 25. ledna 2013

Recenze: Nadpozemská


Autor: Cynthia Hand
Název: Nadpozemská
Název originálu: Unearthly
Série: Unearthly
Díl: 1.
Vyšlo v ČR: září 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 360
Přeložila: Ivana Svobodová
Vazba: pevná s přebalem


Ve chvíli, kdy Clara poprvé spatří tajemného chlapce v hořícím lese, uvědomí si, že se všechno změní. Její vize jí jasně připomene, že jako každý anděl musí i ona splnit své poslání.

Román Nadpozemská, který u nás vydalo nakladatelství CooBoo, je první díl stejnojmenné trilogie od americké spisovatelky Cynthie Handové. Letos v lednu autorka vydala druhý díl této fantasy romance, jejž pojmenovala Hallowed (Zasvěcená), a v roce 2013 má v plánu publikovat poslední díl, Boundless (Neomezená).

Když má Clara vizi poprvé, úplně ji to rozhodí. Věděla, že to jednou musí přijít, vždyť je Quartarius z jedné čtvrtiny anděl, a jako u všech bytostí s andělskou krví čeká i na ni jedinečné poslání. 

Ve své vizi uvidí chlapce stojícího v hořícím lese, kterého má podle svých domněnek z plamenů zachránit. Aby mohla svůj úděl naplnit, je nucena se s celou rodinou přestěhovat ze slunné Kalifornie do Wyomingu, země kovbojů.  Přestože se jí brzy podaří zjistit, kdo je tím tajemným mladíkem z jejích vizí, uvědomí si, že naplnit svůj osud nebude vůbec jednoduché…

Fantasy romance Nadpozemská má rychlý spád, je napsaná velmi čtivě a nechybí jí humor ani napětí. Autorka vám dovolí nakouknout do Clařiny hlavy, dopřeje vám několik dobrodružnějších scén a neopomene ani trochu romantiky.

Hlavní hrdinka, Clara Gardnerová zdědila svou andělskou krev po své matce Maggie, jež je Dimidius – poloviční anděl. Stejně jako Clara, tak i její bratr Jeffrey je Quartarius, a tudíž i v jeho žilách koluje krev anděla. Zatímco v Kalifornii patří Clara ke školním oblíbenkyním se spoustou přátel, v Jackon Hole, kam se kvůli poslání musela přestěhovat, si jí téměř nikdo nevšímá.

Clara je typ hrdinky, kterou si brzy oblíbíte a budete netrpělivě čekat, co všechno si pro ni osud přichystal. Možná vás zaujme její bystrá, odvážná a odhodlaná povaha, nebo snad její andělský původ, každopádně si vás jistě získá.

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 8/10

Knižní trailer:Žádné komentáře:

Okomentovat