Elegant Rose - Working In Background*/

sobota 19. ledna 2013

Recenze: Říše temnot - Tajemství upírů


Autor: L. J. Smith
Název: Říše temnot - Tajemství upírů
Název originálu: Night World - Secret Vampire
Série: Říše temnot
Díl: 1.
Vyšlo v ČR: říjen 2012
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 240
Přeložila: Milena Hordinová
Vazba: brožovaná

Během jednoho okamžiku se Poppy zhroutil celý svět. Všechny plány do budoucna jsou v troskách, protože dívce zbývá jen několik týdnů života. Jedinou nadějí je její dlouholetý přítel James, jenž se rozhodne porušit pro Poppyinu záchranu všechny zákony Říše temnot.

Fanoušci americké spisovatelky Lisy Jane Smithové se mohou těšit na další příběhy o upírech. Nakladatelství Fragment totiž vydává první dva díly série Říše temnot, a to Tajemství upírů a Prokleté sestry. L. J. Smithová se nejvíce proslavila sérií Upíří deníky, podle kterých vznikl i stejnojmenný seriál, vysílaný televizní stanicí The CW.  Mezi její další populární série patří trilogie Tajný kruh a Temné vize.

Říše temnot je všude okolo nás. Běžným smrtelníkům je nedostupná, jelikož mezi jejími příslušníky, jako jsou např. lamie a čarodějnice, platí dvě zásadní pravidla: lidé se nikdy nesmějí o její existenci dozvědět a její příslušníci se nemohou zamilovat do člověka. Porušení zákona se trestá smrtí.

Hlavní hrdince Poppy právě začaly prázdniny. Kvůli bolestem břicha však musí všechny plány odložit a jít do nemocnice. Tam se dozví krutou pravdu, má rakovinu slinivky a zbývá jí jen několik týdnů života. Poppy se se svou diagnózou svěří dlouholetému kamarádovi Jamesovi, aniž by tušila, že zrovna on ji může zachránit. James je totiž lamie, rozený upír. Mladík se rozhodne Poppy pomoci tím, že z ní udělá také upíra. Tímto činem však poruší zákony Říše temnot…

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 2/10


Žádné komentáře:

Okomentovat