Elegant Rose - Working In Background*/

neděle 20. ledna 2013

Recenze: Vlny zmítané smrtí


Autor: Carrie Ryan
Název: Vlny zmítané smrtí
Název originálu: The Dead-Tossed Waves
Série: Les rukou a zubů
Díl: 2.
Vyšlo v ČR: březen 2012
Nakladatelství: Mladá fronta
Počet stran: 424
Přeložila: Alexandra Fraisová 
Vazba: pevná s přebalem

Útočiště, které dřív poskytovalo ochranu před krvežíznivými mudo, je nyní ohroženo. Nic není jako dřív. Nastal čas opustit oceán…

Americká spisovatelka Carrie Ryanová se už odmalička bála hororů, zombie a jiných příšer. Nebýt jejího manžela, jenž jí pomohl tento svět objevit, pravděpodobně by nikdy nenapsala svůj první román Les rukou a zubů, který publikovala v roce 2009. Kniha se ihned stala bestsellerem. O rok později se na knižních pultech objevilo její volné pokračování Vlny zmítané smrtí, které u nás v letošním roce vydává nakladatelství Mladá fronta. Závěrečný díl trilogie Tma a prázdnota vydala autorka vloni v březnu.

Společně s hlavní hrdinkou Gábi se ocitnete ve městě Vista, jež leží na pobřeží oceánu. Je to jedno z mála míst, které ještě neovládli mudo – lidé, kteří podlehli nákaze a vstali z mrtvých, aby ji šířili dál. Jejich neživá těla pohání jediná touha, touha po lidském mase. Vista, stejně jako ostatní přeživší města, si postavila okolo sebe silné dřevěné hradby, které mají za úkol udržet mudo co nejdál. Avšak z druhé strany ji omývá oceán, který za přílivu vyvrhne na pláž ochromené, přesto stále hladové nečisté, jak mudo někteří lidé nazývají. Jejich likvidaci má na starost strážkyně majáku, Gabrielina matka Mary. Dokáže Vista i nadále odolávat hordám mudo? A co se stane, pokud lehkovážně překročíte hradby a vstoupíte na zakázané území bývalého zábavního parku?

Gabriela se už od dětství bála jen pomyslet na to, že by opustila bezpečí hradeb. Nebýt její nejlepší kamarádky Ciry a Ciřina bratra Catchera, do kterého je Gábi zamilovaná, nikdy by se ke skupince jejich přátel nepřidala a prostor za hradbami by pro ni zůstal nadále zapovězený. Jenže vidina dobrodružství je pro ostatní tak lákavá, že opomíjejí nebezpečí, které na ně ve zchátralém zábavním parku čeká.

Stačí chvilka nepozornosti a zuby narušitelky (pokud nakažený nemá okolo sebe při proměně dost mudo, stane se narušitelem, mnohem rychlejším, a tudíž i nebezpečnějším druhem mudo, který dokáže sám nakazit i celé město) se zakousnou do první oběti. Kousnutí vždycky znamená nákazu a nákaza smrt. Než si všichni plně uvědomí, co se děje, Gábi pochopí, že už nic nebude jako dřív…

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 9/10

Knižní trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat