Elegant Rose - Working In Background*/

pondělí 18. února 2013

Recenze: Nebezpečně krásný


Autor: Melissa Marr
Název: Nebezpečně krásný
Název originálu: Wicked Lovely
Série: Wicked Lovely
Díl: 1.
Vyšlo v ČR: listopad 2012
Nakladatelství: Mladá fronta
Počet stran: 328
Přeložila:  Radka Kolebáčová
Vazba: pevná s přebalem

Odmalička Elena vštěpuje své vnučce Aislinn tři základní pravidla, která ji mají před vílami ochránit. Avšak ve chvíli, kdy letní král v dívce uvidí budoucí letní královnu, již hledá po celá staletí, Aislinn už žádná pravidla nezachrání…

Nebezpečně krásný, první díl stejnojmenné série o vílách a jejich světě, vzešel z pera americké spisovatelky Melissy Marrové. U nás bestseller vydalo nakladatelství Mladá fronta. Marrová vytvořila úspěšnou řadu, jež kromě pěti hlavních svazků obsahuje také doplňkové knihy Stopping Time (Zastavený čas) a Old Habits (Staré zvyky), které jsou zasazené do doby mezi druhým a třetím dílem. Mezi další autorčina díla patří Carnival of Souls (Karneval duší) nebo gotický mysteriózní román  Graveminder.

Na první pohled se Aislinn od svých vrstevnic příliš neliší. Žije se svou babičkou Elenou v městečku Huntsdale, chodí na střední a tajně miluje svého kamaráda Setha. Jenže nenechte se zmást obyčejností, tato dívka zdědila velmi jedinečný dar, dokáže vidět víly.  

Za svůj krátký život toho Aislinn spatřila dostatek na to, aby si byla vědoma, jak je vílí svět nebezpečný. Své o vílách a elfech ví i její babička Elena, a proto od raného dětství učila vnučku třem pravidlům, jež by měla dívku před zlobou víl ochránit.

Kdykoliv se Aislinn ocitla v obtížné situaci, pravidla si opakovala jako svou mantru: „Nezírej na neviditelné víly - pravidlo č. 3. Neviditelným vílám nic neodpovídej - pravidlo 2. A to nejdůležitější, pravidlo č. 1: Neupoutávej pozornost víl. Nikdy.“ Avšak když se setká s Keenanem, letním králem, pochopí, že ji před ním žádná pravidla neochrání. 

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 8/10

Trailer ke knize:Žádné komentáře:

Okomentovat