Elegant Rose - Working In Background*/

sobota 23. února 2013

Recenze: Pán prstenů - Dvě věže

Autor: John Ronald Reuel Tolkien
Název: Dvě věže
Název originálu: The Two Towers
Série: Pán prstenů
Díl: 2.
Vyšlo v ČR: naposledy listopad 2012
Nakladatelství: Argo
Počet stran: 372
Přeložil: Stanislava Pošustová-Menšíková 
Vazba: paperback

Společenstvo prstenu se rozpadlo.  Zatímco se Aragorn, Legolas a Gimli vydali zachránit hobity Pipina a Smíška ze spárů Sarumanových skřetů, Frodo a Sam putují do Mordoru, aby zničili Jeden prsten. Avšak od cíle naše hrdiny dělí mnoho překážek…

Druhý díl slavné trilogie Pán prstenů - Dvě věže od anglického spisovatele, filologa a univerzitního profesora Johna Ronalda Reuela Tolkiena nás opět zavede do Středozemě, kde přípravy na válku mezi dobrem a zlem vrcholí. Příběh odvážného hobita a jeho neméně statečných přátel, který započal v knize Společenstvo prstenu, se uzavírá v posledním dílu nazvaném Návrat krále. Celá trilogie u nás naposledy vyšla na konci roku 2012 v nakladatelství Argo.

Středozem už není tím, čím bývala. Skřeti čaroděje Sarumana vypalují vesnice a zabíjejí vše, nač přijdou. Temný pán Sauron se v Mordoru připravuje na válku a stále hledá hobita, jenž u sebe nosí jeho prsten.
Poté, co Boromir kvůli prstenu napadl Froda a v bitvě se skřety padl, se Společenstvo prstenu rozdělilo. Zatímco hobiti Frodo a Sam se společně vydávají do Mordoru, aby v Hoře osudu zničili prsten, elf Legolas, trpaslík Gimli a potomek krále Isildura Aragorn se rozhodli zachránit zajaté hobity Smíška a Pipina, které skřeti unesli.

Honba za skřety je pro trojici hrdinů úmorná, už několik dní běží za únosci bez řádného odpočinku, aniž by věděli, zda jsou jejich hobití přátelé stále na živu. Ani Smíšek a Pipin nezažívají zrovna hezké chvilky. I když je skřeti mají za úkol dovést k Sarumanovi do Železného pasu živé, ke svým zajatcům se nechovají příliš ohleduplně. Na Froda se Samem čeká nemilé překvapení, brzy totiž zjistí, že je sleduje nezvaný host. Avšak jeho znalost Středozemě se jim může ještě hodit…

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 10/10
Román, jenž se zaslouženě řadí mezi nejlepší díla anglické literatury.

Trailer k filmové adaptaci:Žádné komentáře:

Okomentovat