Elegant Rose - Working In Background*/

pondělí 4. března 2013

Recenze: Čarodějnice školou povinné - Mildred opět zasahuje


Autor: Jill Murphy
Název: Čarodějnice školou povinné - Mildred opět zasahuje
Název originálu: The Worst Witch Strikes Again
Série: The Worst Witch
Díl: 2. 
Vyšlo v ČR: naposledy v lednu 2013
Nakladatelství: XYZ
Počet stran: 104
Přeložila: Tomáš Bíla
Vazba: pevná bez přebalu

Sotva začal na Akademii slečny Krákavé letní semestr, Mildred už je zase v maléru. Avšak tentokrát jí za něj hrozí vyhazovat. Dokáže se dívka dalším potížím vyhnout, nebo ji z čarodějnické školy opravdu vyhodí?

Nakladatelství XYZ vydává v reedici druhý díl série Čarodějnice školou povinné (v org. The Worst Witch) pod názvem Mildred opět zasahuje. Autorkou příběhů o nešikovné čarodějce Mildred je britská spisovatelka Jill Murphy, která v roce 2007 vydala závěrečný, šestý díl Ukradené kouzlo. U nás je série Čarodějnice školou povinné známá především díky stejnojmennému britskému televiznímu seriálu.


První den letního semestru na Akademii slečny Krákavé začal pro studentky prvního ročníku velmi nečekaně, do jejich třídy přibyla nová žákyně Enid Blínová a na starost ji nedostal nikdo jiný než průšvihářka Mildred Virválová. 


To se ale vůbec nelíbí Mildredině kamarádce Maud Měsíčkové, jež na Enid začne žárlit. Přestože nová spolužačka na první pohled vypadá nevýrazně a nudně, opak je ve skutečnosti pravdou. Enid zná totiž mnoho kouzel, která se nebojí bez rozmyslu použít. Avšak jejich následky si za ni odskáče nevinná Mildred…

Druhý díl série Čarodějnice školou povinné je napsán velmi čtivě, takže se u ní děti jistě nebudou nudit. Hlavní hrdince, mladé čarodějce Mildred Virválové, kouzlení moc nejde a stále se kvůli tomu dostává do problémů. Příliš jí také nepomůže svěřený úkol slečny Krákavé, aby se postarala o novou žákyni Enid, jež svým jednáním, byť nechtěně, Mildred spíše škodí, než aby jí pomohla stát se zodpovědnější.

Právě postava Enid částečně nahradí pozici Mildrediny nejlepší kamarádky Maud, která poté, co Mildred dostala novou spolužačku na starost, se na ni naštvala a začala se natruc přátelit s její protivnicí, nafoukanou šprtkou Ethel Svatouškovou.

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 6/10

Žádné komentáře:

Okomentovat