Elegant Rose - Working In Background*/

středa 13. března 2013

Recenze: Zasvěcená

Autor: Cynthia Hand
Název: Zasvěcená
Název originálu: Hallowed
Série: Unearthly
Díl: 2.
Vyšlo v ČR: únor 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 312
Přeložila: Ivana Svobodová 
Vazba: pevná s přebalem

Ve chvíli, kdy se Clara rozhodla vzbouřit proti svému poslání, neměla ani tušení, nakolik její volba ovlivní lidi, na kterých jí záleží. Nyní ji pronásleduje nová vize, někdo, koho miluje, ji brzy opustí…

Americká spisovatelka Cynthia Hand miluje čtení odmalička a už v šesti letech napsala svou první povídku. Její učitelka na druhém stupni jí předpověděla, že se jednou stane spisovatelkou, což se Handové podařilo. Poprvé na sebe upozornila románem Nadpozemská, který vydala v roce 2011. Z této uraban fantasy se stal okamžitě bestseller a rok na to se na knižních pultech objevilo její pokračování Zasvěcená, jež nyní vychází v nakladatelství CooBoo. Závěrečný díl trilogie, který se jmenuje Boundless (Neomezená), Handová publikovala letos v lednu.


Je to jen pár dní, co se Claře nepodařilo naplnit její poslání a už ji opět pronásleduje nová vize. Dívka v ní stoupá po schodech k něčímu hrobu. Všude okolo ní truchlí její přátelé a známí. Po jejím boku stojí Christian, jenž se ji snaží podpořit. Clara cítí obrovskou bolest a zármutek, avšak zatím netuší, na čím pohřbu se to na jaře ocitne.

Život dívce s andělskou krví komplikují také dva chlapci. Přestože Clara miluje Tuckera, kovboje s dobrým srdcem, ví, že jí osud předurčil Christiana, který je, stejně jako ona, z části anděl, a jenž je u ní vždy, když ho nejvíce potřebuje.

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 8/10

Knižní trailery:


Žádné komentáře:

Okomentovat