Elegant Rose - Working In Background*/

úterý 23. dubna 2013

Recenze: Anna krví oděná


Autor: Kendare Blake 
Název: Anna krví oděná
Název originálu: Anna Dressed in Blood
Série: Anna
Díl: 1
Vyšlo v ČR: leden 2013
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 
272
Přeložila: 
Andrea Vašíčková
Vazba: pevná s přebalemCas se během svého sedmnáct let dlouhého života setkal s ledasčím. Po nocích honí duchy mrtvých, a s pomocí magické dýky je posílá tam, kam patří, což se mu daří bez větších obtíží. Tedy dokud se nesetká s duchem zavražděné dívky, jež oplývá obrovskou silou…

Hororový román Anna krví oděná je prvním dílem série Anna od spisovatelky Kendare Blake. Přestože autorka již před touto knihou vydala román Sleepwalk Society (Společnost náměsíčných), příběh o Anně Korlovové sklidil mnohem větší úspěch. Letos v květnu by mělo nakladatelství Baronet vydat také druhý díl pod názvem Dívka z nočních můr.

Existuje spousta příběhů, které vypráví o strašlivých duchách, jež zamordovali každého, kdo se k nim jen přiblížil. Zatímco většina lidí nad takovými legendami jen mávne rukou, pro Case Lowooda to nejsou jen pouhé povídačky. Po svém otci zdědil jedinečný dar, jeho posláním je zabíjet duchy, kteří se svůj posmrtný život rozhodli využít k vraždění nevinných lidí. K tomu mu pomáhá kouzelná athame, dýka, jež dostal po otcově smrti. 

Přestože Cas duchy zabíjí teprve od svých čtrnácti let, podařilo se mu jich zničit již několik desítek. Proto když se s matkou, která je jen tak mimochodem čarodějnice, přestěhuje do Thunder Bay, aby zničil další nebezpečný přízrak, ani ho nenapadne, jak náročnému úkolu bude muset čelit. 

Ve starém viktoriánském domě na něj totiž čeká duch Anny Korlovové, jehož místní znají spíše jako Annu krví oděnou. Přízrak se stále zjevuje v bílých šatech potřísněných krví, ve kterých byla dívka v roce 1958 zavražděna. Kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejího domu, už z něj živý nevyjde. Alespoň to platilo do chvíle, než se v Annině příbytku nedobrovolně ocitl Cas, jehož se duch z neznámých pohnutek rozhodl ušetřit… 

Kendare Blakeové se podařilo napsat čtivý, zajímavý horor, který vás bude bavit od první do poslední stránky. Příběh je plný dramatických a velmi vypjatých situací, ale nechybí mu ani klidné, zprvu nenápadné a všední scény, jež se na konci ukáží jako klíčové. Autorce se podařilo ohromit nečekaným závěrem, kdy si uvědomíte, že to, čeho jste si téměř nevšimli nebo považovali za nedůležité, sehraje ve finále obrovskou roli.

Hlavním hrdinou a zároveň vypravěčem příběhu je Theseus Cassio Lowood, kterému všichni říkají Cas. Tento sedmnáctiletý mladík se rozhodl jít ve šlépějích svého otce a pokračovat v rodinném poslání zabíjet duchy. Přestože se stále snaží být silný a před ostatními nedávat příliš najevo své emoce, v hlavě mu pořád víří spousta nevyjasněných otázek, na něž by rád získal odpovědi.

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 9/10

Knižní trailer:


Anglický trailer:

2 komentáře:

  1. Annu jsem četla.A byla jsem příjemně překvapená :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. I mě Anna mile překvapila. Kromě krásné obálky má i originální příběh, který je plný zajímavých postav a napínavých scén. :)

      Vymazat