Elegant Rose - Working In Background*/

úterý 2. dubna 2013

Recenze: Alchymie věčnostiAutor: Avery Williams
Název: Alchymie věčnosti
Název originálu: The Alchemy of Forever
Série: Inkarnace
Díl: 1.
Vyšlo v ČR: únor 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 184
Přeložila: Jana Montorio Doležalová
Vazba: pevná bez přebalu


Serafina se na svůj první maškarní bál velmi těšila. Konečně je uvedena do společnosti a možná během dnešní noci pozná svou životní lásku. Ve chvíli, kdy se nechá z plesu odvést světlovlasým mladíkem s rudou maskou, ani netuší, jak moc ji tato chvíle změní život.


Fantasy román Alchymie věčnosti, který u nás vydalo nakladatelství Cooboo, je prvním dílem série Inkarnace od Avery Williams. Pod tímto pseudonymem se skrývá americká spisovatelka a básnířka Jessea Perry. Autorka nyní pracuje na druhém dílu The Impossibility of Tomorrow (Nemožnost zítřka), jenž by měl vyjít letos v červnu.

Během šest set let dlouhého života vystřídala Serafina mnoho těl. Nebýt jejího přítele Cyruse, zemřela by už ve svých čtrnácti letech. Mladík se však do dívky zamiloval, a proto ji zachránil pomocí alchymistické metody, jež umožňuje duším střídat těla. Jenže abyste mohli obelstít smrt a žít věčně, musí někdo zemřít místo vás.

A právě to je důvod, proč se Sera rozhodne od Cyruse utéct a zemřít. Nedokáže zabíjet další nevinné dívky. Ve chvíli, kdy je rozhodnutá spáchat sebevraždu, její plány překazí šestnáctiletá Kailey Morganová. Sera se náhle ocitne v dívčině těle a je nucena žít její život, protože oproti jejím předchozím převtělením, o kterých věděli alespoň Seřini přátelé, nyní nikdo netuší, že Kailey už není mezi živými…

Ačkoliv mi spisovatelčin styl psaní na začátku románu příliš nesedl, s přibývajícími kapitolami jsem si na něj zvykla. Přestože Alchymie věčnostinemá rychlý spád a většina významnějších událostí se stane v poslední třetině knihy, jedná se o čtivou fantasy s pár napínavými okamžiky, která vás donutí číst dál.

Hlavní hrdinkou je neústupná Serafina, jež se konečně rozhodne vzít rozum do hrsti a opustit Cyruse, ze kterého se stal tyranský zabiják. Místo toho, aby spáchala sebevraždu a zabránila dalšímu zabíjení nevinných dívek, je nucena stát se šestnáctiletou Kailey, a zapomenout tak na svou minulost.

Sera je přesně tím typem hrdinky, jíž si hned oblíbíte, i přestože je zodpovědná za smrt mnoha lidí. Oproti Kailey se k druhým chová mile a přátelsky, čehož si ostatní okamžitě všimnou. Její mysl stále tíží představa, že si ji Cyrus najde, i když se snaží všeho, co by ho k ní mohlo dovést, zbavit.

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 5/10


                                   Knižní trailer:Žádné komentáře:

Okomentovat