Elegant Rose - Working In Background*/

pondělí 15. dubna 2013

Recenze: Vánoční skříňka


Autor: Richard Paul Evans
Název: Vánoční skříňka
Název originálu: The Christmas Box
Vyšlo v ČR: listopad 2011
Nakladatelství: Plot
Počet stran: 128
Přeložila: Jiří Kinscher
Vazba: pevná s přebalem

Víte, co byl úplně první vánoční dárek? Tak nad touto otázkou se musel zamyslet Richard, majitel půjčovny společenských oděvů, jenž v práci tráví mnohem více času, než je zdrávo, zatímco mu jeho čtyřletá dcerka roste před očima. Podaří se muži pochopit, co je v životě doopravdy důležité?

Když Richard Paul Evans během šesti týdnů dokončil příběh jedné vdovy a mladé rodiny, která se k ní přestěhuje, jistě ho nenapadlo, že právě stvořil knihu, jež okouzlí více než sedm milionů čtenářů a stane se vánoční klasikou srovnávanou s Dickensovou Vánoční koledou.

Evans Vánoční skříňku, kterou u nás vydalo nakladatelství Plot, původně napsal jako vyznání otcovské lásky svým dvěma dcerám, Jenně a Allison. Postupně se však tato útlá knížka stala poselstvím o zázracích a naději, jež dnes poskytuje útěchu lidem z celého světa. V roce 1995 byl podle ní natočen stejnojmenný film The Christmas Box.

Už několik let žije Richard se svou ženou Keri a dcerou Jennou v maličkém bytě, který je pro mladou rodinu příliš malý, což Keri přiměje, aby se začala poohlížet po novém bydlení. Náhodou narazí na inzerát jedné starší paní, jež bydlí ve velkém viktoriánském domě sama a hledá podnájemníky, kteří jí pomohou s domácími prácemi a péčí o trávník. Manžele inzerát okamžitě zaujme a zanedlouho se do vdovina domu nastěhují.

Richard s manželkou brzy pochopí, že Mary nehledá jen pomocníky do domácnosti, ale spíše rodinu, jejíž součástí by se mohla stát. Je však patrné, že starou dámu tíží nějaká bolestná událost z minulosti…

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 5/10


Je zajímavé, že podle sochy anděla, jež se v knize objevuje, vznikla stovka jejích kopií na hřbitovech po celých Spojených státech. Tyto monumenty slouží jako místo útěchy pro rodiče, kterým zemřely jejich děti.


Žádné komentáře:

Okomentovat