Elegant Rose - Working In Background*/

neděle 26. května 2013

Recenze: Roztomilá malá tajemství

Autor: Sara Shepard
Název: Roztomilá malá tajemství
Název originálu: Pretty Little Secrets
Série: Roztomilé malé lhářky
Díl: 4, 5 (doplňující kniha časově zařazena mezi 4. a 5. díl série)
Vyšlo v ČR: leden 2013
Nakladatelství: BB/art
Počet stran: 328
Přeložila:  Anna Školníková
Vazba: vázaná s přebalem

Záhadná A byla odhalena a Alisonina vraha čeká soud, a tak Hanna, Emily, Aria a Spencer doufají, že už budou mít konečně pokoj. Začaly vánoční prázdniny a každá z dívek je plánuje prožít po svém. Stále se však nemohou zbavit pocitu, že je někdo sleduje a náramně se při tom baví…

Roztomilá malá tajemství je soubor čtyř povídek o hrdinkách ze série Roztomilé malé lhářky od americké spisovatelky Sary Shepard. Tato kniha, kterou u nás stejně jako zmíněnou řadu vydalo nakladatelství BB/art, nenavazuje přímo na hlavní dějovou linku, ale slouží spíše jako doplňující titul, jenž popisuje zážitky kamarádek Arie, Emily, Hanny a Spencer během vánočních prázdnin uprostřed třetího ročníku. Kromě zmíněné série vydala Shepard také novou románovou řadu Hra lží.

Od odhalení a smrti Mony Vanderwaalové uplynula teprve chvíle, a tak jsou rány, jež Mona pod maskou tajemné A dívkám způsobila, ještě čerstvé. Nejhůře se s novou situací vyrovnává Hanna, pro kterou byla Mona po smrti Alison DiLaurentisové nejlepší kamarádkou. K tomu ještě začal soud s Ianem Thomasem, jenž je z Alisoniné vraždy obviněn.

Zdá se, že to nejhorší je už za nimi a konečně si mohou oddychnout, jenže dívky se nemohou zbavit pocitu, že je jim stále někdo v patách. Jsou snad paranoidní a slyší i trávu růst anebo je opravdu někdo sleduje a škodolibě se jejich roztomilým malým tajemstvím vysmívá?Jelikož je tato kniha určena spíše fanouškům Roztomilých malých lhářek než běžnému čtenáři, který se s hlavními hrdinkami setkává poprvé, je nutné na ni také tak pohlížet. Autorka se nesnaží nějak obsáhle čtenáře seznamovat s děním v předchozích dílech, uvádí pouze informace, jež jsou nezbytně nutné.

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 5/10

Úvodní znělka k seriálu Pretty Little Liars:


Žádné komentáře:

Okomentovat