Elegant Rose - Working In Background*/

sobota 24. srpna 2013

Recenze: Nespoutaná


Autor: Cynthia Hand
Název: Nespoutaná
Název originálu: Boundless
Série: Nadpozemská
Díl: 3.
Vyšlo v ČR: červenec 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 344
Přeložila: 
Ivana Svobodová
Vazba: pevná s přebalem
Nová vize, jež nedá Claře spát, je mnohem temnější a děsivější než ty předchozí. Dívka s andělskou krví se bude muset postavit samotnému peklu, aby ochránila ty, na kterých jí záleží. Nastal čas volby.

Román plný nečekaných zvratů a dramatických scén nabitých emocemi, tak takový je závěrečný díl andělské trilogie Nadpozemská. Americká spisovatelka Cynthia Handová uzavírá Clařin příběh knihou Nespoutaná, kterou u nás, stejně jako oba předchozí díly, Nadpozemskou a Zasvěcenou, vydalo nakladatelství CooBoo.

Prázdniny jsou u konce, a tak se Clara se svými dvěma přáteli, Angelou a Christianem, stěhuje na Standford. Právě na této univerzitě se má vyplnit Angelino poslání, v němž by nějakou roli měla sehrát i Clara. Dívka má však plno problémů s vlastním poselstvím. Ve své vizi vidí místnost topící se v temnotě, a jediné, co je schopna vnímat, je strach a bezmoc.

To je však teprve začátek. Čím déle je Clara na Standfordu, tím silnější má pocit, že se jí její nejlepší kamarádka Angela vzdaluje. Když se Claře podaří odhalit Angelino tajemství, pochopí, že jsou v pořádném maléru…

Stejně jako předchozí dva díly je i Nespoutaná napsaná z pohledu hlavní hrdinky Clary. I přes pomalý rozjezd napsala Handová velmi čtivý příběh, v němž nechybí ani značná dávka napínavých, dechberoucích scén.

Clara už má za sebou velmi dlouhou cestu. Z bezstarostné dívky dospěla v silnou, odvážnou ženu, jež se musí poprat se svým posláním, ale i s bolestí, kterou jí způsobila ztráta milované osoby. Od té doby, co zná svůj skutečný původ, se její život značně zkomplikoval a vše, co dosud znala, zmizelo v nenávratnu.

Jistá si není ani v srdečních záležitostech. Přestože stále miluje Tuckera, kovboje, se kterým se před prázdninami rozešla, nedokáže ignorovat pocity, jež v ní vzbuzuje Christian, jemuž stejně jako Claře koluje v žilách andělská krev a podle všeho je její spřízněnou duší.

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 9/10

Knižní trailer:Žádné komentáře:

Okomentovat