Elegant Rose - Working In Background*/

pátek 23. srpna 2013

Srovnání obálek: NespoutanáV dnešním Srovnání obálek se zaměříme na titulní stranu andělské romance Nespoutaná od Cynthie Hand. Podíváme se na americké, australské a německé vydání.←YA román Nespoutaná byl vydán 22. ledna 2013 nakladatelstvím HarperTeen. Na jeho obálce se objevila dívka v dlouhých šatech, se kterou jsme se setkali již na přebalech obou předchozích dílů. Tentokrát je titulka stylizovaná do temně růžové barvy, a tak krásně ladí s fialovou a modrou, jež byly použity na první a druhý díl série. Stejně jako v případě Nadpozemské a Zasvěcené je i nápis Nespoutané ozdobený stříbrnými peříčky. 

Tento jemný motiv se stal vzorem pro obálky závěrečného dílu trilogie Nadpozemská po celém světě. I české nakladatelství CooBoo použilo původní titulku, jen s tím rozdílem, že růžová je v pastelovém odstínu.


Australská odnož nakladatelství Harper Collins Australia, která Nespoutanou vydala 1. února 2013, vsadila na vlastní obálku. Stejně jako na americké verzi je dívka v krásných, dlouhých šatech, jen prostředí je odlišné. Dramatickou oblohu vystřídal podzimní les. Dívka prochází mezi rudými, roztančenými lístky a ruce má rozpažené tak, jako by se chystala vzlétnout.

Jelikož je fotka velmi zdobná, australské nakladatelství se správně rozhodlo nepoužít ani pírkové písmo z originálu. Prostší font se k celkovému stylu obálky hodí mnohem více.→

← Poslední titulka, na kterou se dnes podíváme, je německá verze Nespoutané, jež byla publikována letos 1. srpna. Na první pohled je patrné, že se nakladatelství Rowohlt inspirovalo u protinožců, a také zvolilo na obálku dívku procházející, resp. běžící lesem. Stejně jako ostatní modelky, je i ta z německého vydání oděna do dlouhých, honosných šatů. 

Nápis na knize je vykreslen ozdobným písmem s ornamenty, které krásně ladí s dívčiným bílým oděvem.  Celkově je tato titulka stejně jako australská verze laděna do podzimních odstínů. 

Mým favoritem je australská verze, je mnohem výraznější než originál, i když postrádá typická pírka. Musím však uznat, že všechny zmíněné titulky jsou velmi povedené. A co vy, která obálka oslovila nejvíce vás?

Žádné komentáře:

Okomentovat