Elegant Rose - Working In Background*/

pondělí 9. září 2013

Knižní tip týdne: KOCOUR BOB


Dnešní tip je pro všechny milovníky koček. Ve čtvrtek totiž nakladatelství Ikar vydává knihu Kocour Bob. Tento román zachycuje sílu přátelství mezi mladým muzikantem a jeho kocourem. Takže milí kočkomilové, chopte se knihy a račte číst! Autor: James Bowen
Název: Kocour Bob
Název originálu: A Street Cat Named Bob
Série: Kocour Bob
Díl: 1.
Vychází v ČR:12. září 2013
Nakladatelství: Ikar
Anotace:
Neobyčejná kniha s neobyčejným příběhem. I tak lze popsat jednu z nejprodávanějších britských knih současnosti. Poutavý, autobiograficky laděný příběh o přátelství mezi mladým muzikantem a jeho kocourem byl přeložen již do 26 světových jazyků a dočkal se více než 850 000 prodaných výtisků.

James, bývalý bezdomovec a potulný muzikant, nalezl jednoho dne u svého bytu zraněného kocoura a dal mu jméno Bob. Vzniklo mezi nimi silné pouto, které pomohlo Jamese definitivně vysvobodit z drogové závislosti. Bob zároveň začal Jamese doprovázet na jeho pouličních vystoupeních v ulicích Londýna. Stala se z nich nerozlučná dvojka, jež je dodnes zajímavou atrakcí pro turisty ze všech koutů světa. Při tom všem zažívali komická i nebezpečná dobrodružství, která se stala součástí tohoto oblíbeného bestselleru.

Trailer ke knize:


Žádné komentáře:

Okomentovat