Elegant Rose - Working In Background*/

sobota 28. září 2013

Recenze: Konec prokrastinace
Autor: Petr Ludwig
Název: Konec prokrastinace
Vyšlo: 15.května 2013
Nakladatelství: Jan Melvil Publishing
Počet stran: 272
Vazba: brožovaná
Ilustrace: Petr Ludwig

Také se občas přistihnete, jak místo usilovné práce na nějakém velmi důležitém úkolu, raději rázujete po domě s vysavačem v ruce nebo přerovnáváte knihovničku podle abecedy? V tom případě by vám mohla pomoci kniha Petra Ludwiga Konec prokrastinace.

Jak už samotný název recenze napovídá, prokrastinace je chorobné odkládání úkolů a povinností. Převážně těch, které jsou náročné, vyžadují hodně času, nebo dokonce obojí dohromady. Pokud i vy cítíte, že vám odsouvání práce trvá déle, než její samotná realizace, měli byste zvážit, zda nenastala správná chvíle na skoncování s věčnou prokrastinací.

Dobrým rádcem do začátku by vám mohla být kniha Konec prokrastinace od Petra Ludwiga. U nás ji vydalo nakladatelství Jan Melvil Publishing. Sám autor uvádí, že měl dříve s odkládáním povinností problém, ale podařilo se mu najít metody, které mu pomohly prokastinaci ovládnout. A to natolik, že dokázal založit vzdělávací institut GrowJOB, kde se snaží převádět aktuální vědecké poznatky z oblasti motivace, rozhodování nebo efektivity do každodenní praxe.


Přestože je kniha Konec prokrastinace plná praktických, jednoduše vysvětlených metod, jak svůj čas lépe využít, nečekejte, že po jejím přečtení budete maximální efektivní a po chorobném odkládání nezbudou žádné stopy. Jako u každé publikace, jež slouží k osobnímu rozvoji, je i u této zapotřebí, abyste se aktivně zapojili.

Základem úspěchu je motivace, takže jestliže jste odhodlaní se sebou něco udělat a svůj čas lépe zorganizovat, Ludwigův Konec prokrastinace vám bude dobrým rádcem. Autor s vámi probere, jak si vytvořit svou osobní vizi, jež bude pohonem pro vaše následující činy. Poradí vám, jak se donutit něco udělat pomocí „Buzer-lístku“ nebo objasní, proč je důležité hrdinství. Dále vám vysvětlí, jak zvládnout vlastní selhání, aniž bychom se vzdali úplně nebo k čemu je dobré se snažit o co nejvyšší míru objektivity.


Velkou výhodou této knihy je její grafická stránka. Autor každou látku doplnil grafikou, která text zjednodušuje jen na to nejdůležitější, což oceníte hlavně ve chvíli, když si budete chtít cokoliv připomenout. Každá z kapitol obsahuje na konci také shrnutí nejvýznamnějších bodů. 

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 9/10

Video ke knize:


Více informací o této knize naleznete na www.konec-prokrastinace.cz/kniha

Žádné komentáře:

Okomentovat