Elegant Rose - Working In Background*/

úterý 12. listopadu 2013

Minirecenze: Chyť měAutor: Lisa Gardner
Název: Chyť mě
Název originálu: Catch Me
Série:Detective D.D. Warren
Díl: 6.
Vyšlo v ČR: 4.září 2013
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 384
Přeložila: Tatjana Jadnourková
Vazba: pevná s přebalem
Anotace


Seržantku D. D. Warrenovou z bostonského detektivního oddělení hned tak něco nepřekvapí, Charlene Rosalind Carter Grantová ji však dokonale zaskočí: prosbou o vyšetření své vlastní vraždy – Charlene je přesvědčena, že ji někdo usiluje o život. Dva roky po sobě zemřely dvě její nejlepší kamarádky – obě 21. ledna, obě rukou neznámého vraha. Blíží se další 21. leden a Charlene počítá hodiny do své smrti. Ale rozhodně se nevzdá bez boje... V D. D. však hlodá podezření: Je Charlene obětí, nebo pachatelkou dokonalých zločinů? A co ji spojuje s chladnokrevnými vraždami bostonských pedofilů, které vypadají, jako by si někdo vyřizoval účty?

 Lisa Gardnerová je autorkou 16 kriminálních románů (a 13 románů pro ženy). Její knihy vycházejí ve 30 zemích, počet prodaných výtisků (více než 22 milionů) a především nesporné kvality jejich napínavých příběhů ji rozhodně řadí ke světovým bestselleristům tohoto žánru.


Každý jednou musí zemřít.
Buď statečný.


Už když jsem si přečetla anotaci thrilleru Chyť mě, bylo mi jasné, že si tuto knihu nesmím nechat ujít. Přestože nepatřím mezi zaryté fanoušky detektivek a thrillerů, tento román mě dokázal natolik upoutat, že jsem měla značné problémy knihu odložit, a ve chvílích čtecí pauzy jsem stále dumala nad tím, co se asi osudného jednadvacátého ledna hlavní hrdince stane.

Lisa Gardnerová dokázala všechny významné postavy skvěle vykreslit, rovněž se jí podařilo udržet čtenáře v neustálém napětí a v očekávání, co se na následujících stránkách stane. Kdykoliv nabudete dojmu, že už je vám vše jasné, tak vás tato americká spisovatelka rychle vyvede z omylu. Hned několik na první pohled na sobě nezávislých dějových linií se začne s přibývajícími stránkami nenápadně splétat, až vytvoří dokonalou mozaiku, v níž vše náhle dává smysl.

Román Chyť mě není však jen obyčejnou detektivkou, kde budete pátrat společně s hlavní vyšetřovatelkou po vrahovi, skrývá v sobě spoustu narážek na možná nebezpeční, jež jsou neodmyslitelně s dnešní multimediální dobou spjata. Gardnerová tak do příběhu kromě základní zápletky zakombinovala také problematiku dětské pornografie šířené prostřednictvím internetu s využitím sociálních sítí a moderních aplikací v chytrých telefonech.

Jestliže hledáte napínavý thriller plný zvratů a nečekaného rozuzlení, tak je pro vás kniha Chyť mě tou správnou volbou.

Velmi děkuji Neoluxor Books za recenzní výtisk.

Žádné komentáře:

Okomentovat