Elegant Rose - Working In Background*/

sobota 28. prosince 2013

Recenze: Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton - Utajená obrazárna


Autor: Maryrose Wood
Název: Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton -Utajená obrazárna
Název originálu: The Incorrigible Children of Ashton Place - The Hidden Gallery
Série: Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton
Díl: 2.
Vyšlo v ČR: září 2013
Nakladatelství: Jota
Počet stran: 248
Přeložil:  Jan Kozák
Vazba: vázaná s přebalem

Stačil jediný dopis adresovaný slečně Penelopě Lumleyové, aby bylo celé sídlo Ashton opět na nahou. Mladá vychovatelka dostala psaní od své bývalé ředitelky, která dívku žádá, aby za ní přijela do Londýna. Penelopa však není jediná, kdo by se do tohoto velkolepého města rád podíval…

Sotva jsme se přestali smát nad Tajemným vytím, už je tu druhý díl série Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton, tentokrát s podtitulem Utajená obrazárna. Americká spisovatelka Maryrose Woodová nás opět zavede do známého prostředí anglického venkova, kde se však příliš dlouho neohřejeme. Čeká nás totiž dobrodružná cesta do nevyzpytatelného Londýna. Další příběh Penelopy Lumleyové a jejich třech svěřenců, sourozenců Hrozných nám přináší nakladatelství Jota.

Přestože od vánočního bálu, jenž skončil úplnou katastrofou, uběhlo už několik měsíců, starobylé a honosné šlechtické sídlo Ashton se z této události ještě nevzpamatovalo. Kvůli nutným opravám je život na venkově pro lady Konstance bez obvyklých sešlostí a zábavy téměř neúnosný, a tak trpí stálými bolestmi hlavy a netečností.

Nepříjemnou situaci se nečekaně podaří vyřešit slečně Lumleyové. Její bývalá ředitelka a zároveň její nejbližší přítelkyně, slečna Mortimerová, pozvala Penelopu do Londýna, aby si po dlouhé době odloučení mohly upřímně popovídat. Lady Konstance nápad na výlet natolik uchvátí, že se rozhodne do tohoto královského sídla přestěhovat téměř celé obyvatelstvo Ashtonu, a to včetně služebnictva. Penelopa vidí v návštěvě Londýna také skvělou příležitost, jak dětem, jež má na starost, ukázat pořádný kus britské historie a zažít trochu dobrodružství. Dívka však netuší, jaká nebezpečí na ni a její svěřence mohou ve velkoměstě číhat…

Pokračování příběhu o trojlístku Hrozných a jejich vychovatelce je stejně zábavné, jako první díl série, ve srovnání s Tajemným vytím je však tato kniha mnohem napínavější. Původ třech sourozenců, které lord Frederik Ashton našel před měsíci v lese, je stále obestřen rouškou tajemství. Autorka v druhém dílu naznačuje, že rozuzlení této záhady se dotkne nejen Alexandra, Beowulfa a Kasiopei, ale i jejich vychovatelky Penelopy a pravděpodobně také dalších obyvatel sídla Ashton. 

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 9/10


Žádné komentáře:

Okomentovat