Elegant Rose - Working In Background*/

středa 1. ledna 2014

Trojlístek novoročních tipů


Silvestr je úspěšně za námi a nám nezbývá, než se pořádně nadechnout a vrhnout se do víru roku 2014. Pro tuto příležitost jsem si pro vás připravila tři tipy na zajímavé knížky, které nám přinesl konec uplynulého roku...

Tip č. 1 

Tim Burton - Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy


V originále „The Melancholy Death of Oyster Boy & Other Stories“

Anotace:
Kdo má rád filmové fantazie Tima Burtona, nebude rozhodně zklamán ani jeho příběhy v knižní podobě. Soubor 23 básní zavádí čtenáře do tragikomického světa absurdity, chytrého humoru a nezapře autorskou věrnost podivuhodným postavičkám trudného vzezření i údělu. Burton jednoduchým, nehledaným a rytmickým jazykem, jenž není nepodobný říkadlům, představuje zranitelnou existenci těchto přinejmenším zvláštních a rozmanitých outsiderů, jejichž životy vyvolávají úsměv i rozpaky.


Jako každý, kdo miluje dílo Tima Burtona, jsem musela tuhle sbírku okamžitě mít. Přestože se v mé knihovničce už před nějakým tím pátkem uvelebila originální verze, mé srdce zatoužilo i po překladu, jež je mimochodem oproti prvnímu, velmi nepovedenému pokusu mnohem lepším a důstojnějším kouskem. Těžko říct, zda se vám tuto knížečku podaří ještě sehnat, protože se po ní v knihkupectvích jen zaprášilo. Pokud máte rádi styl Tima Burtona, Ústřičkovu smutnou smrt a jiné příběhy byste si každopádně neměli nechat ujít. A jestli ovládáte angličtinu, přečtěte si Burtonovy básničky i v originálu, stojí to opravdu za to.
Tip č. 2

Danielle Trussoni - Angelopolis

V originále „Angelopolis“

Anotace:
Uplynulo deset let od chvíle, kdy se Verlaine díval, jak Evangeline letí z Brooklynského mostu, a pohled na její křídla byl zradou, která ho stále trápí. Nefilim jsou opět na vzestupu a spřádají plány na výstavbu vlastního ráje – zvaného Angelopolis – zuřivě pronásledovaní Verlainem, jenž změnil povolání a stal se lovcem andělů. Jakmile se však na scéně znovu objeví Evangeline, přepadnou Verlaina pochyby, které ještě posílí, když je síly mocnější než sami Nefilim táhnou od Paříže přes Petrohrad až do odlehlých oblastí Sibiře či na pobřeží Černého moře.

Předchozí díl, Angelologie je jedním z mých nejoblíbenějších románů, takže se na jeho pokračování velmi těším. Proto se tato kniha stává jednoznačným favoritem mezi novinkami uplynulého měsíce. Jestli jste četli buď Angelologii nebo Angelopolis, budu velmi ráda, pokud se o své dojmy s námi podělíte prostřednictvím komentáře pod tímto článkem.Tip č. 3


Michelle Hodkin - Proměna Mary Dyerové

V originále „The Evolution of Mara Dyer“

Anotace:
Věřila, že před svou minulostí dokáže utéct. Nedokáže. Věřila, že všechny její problémy jsou jen výplodem její mysli. Nejsou. Nevěřila, že po tom všem, čím si prošla, před ní kluk, kterého miluje, ještě něco tají. Mýlila se. Druhý díl slavné mysteriózní trilogie.


Na stránkách mého blogu jste si již dříve mohli přečíst recenzi prvního dílu, Prozření Mary Dyerové. V prosinci se v regálech knihkupectví objevil také druhý díl, jenž vypadá stejně lákavě jako jednička. Tato kniha se stává mým dnešním třetím, a zároveň posledním tipem. 

Trailer ke knize


Také znáte nějakou zajímavou knihu, jež vyšla v prosinci a stojí za přečtení? Podělte se o ní s námi v níže uvedených komentářích...

Žádné komentáře:

Okomentovat