Elegant Rose - Working In Background*/

pátek 18. dubna 2014

Minirecenze: KoronerAutor: M. R. Hall
Název:  Koroner
Název originálu: The Coroner
Vyšlo v ČR: únor 2014
Nakladatelství: Galatea
Počet stran: 408
Přeložila: Alexandra Lamichová
Vazba: vázaná s přebalemAnotace


První kniha série Jenny Cooperová

Pokud ti, co jsou u moci, skrývají pravdu, musí Jenny riskovat vše, aby ji odhalila… 

Když je právnička Jenny Cooperová jmenována koronerkou v okrese Severn Vale, doufá v poklidný život, aby se mohla vzpamatovat z traumatického rozvodu. Ale v Úřadě koronera Jejího Veličenstva, který převzala po nedávno zesnulém Harrym Marshallovi, nachází nevyřešené případy skrývající temná tajemství a stopy důkazů, které jsou již dávno pohřbené. 

Mohla by být tragická smrt mladého chlapce v nápravném zařízení spojena s podezřelou smrtí dospívající dívky a osudem samotného Harryho Marshalla? V Jenny se probudila zvědavost. Proč se Marshall choval tak podivně, než zemřel? Čemu byl na stopě? A co způsobilo jeho náhlou zástavu srdce? 

Jenny se vydává na osamělou a nebezpečnou cestu v hledání pravdy aniž by tušila, kdo je její protivník. Ohrožuje tak nejen svou kariéru, ale i svůj život…

První, čeho si po přečtení několika stránek Koronera všimnete, je jeho rozvláčnost. M. R. Hall vám detailně popíše, jak vypadá kancelář čerstvě jmenované koronerky Jenny Cooperové a nezapomene vám přiblížit ani její nový příbytek včetně plevelem zarůstající zahrádky. Tím se však nenechejte odradit. Autor mezi tyto popisky nenápadně zastrčil několik indicií týkajících se dvou případů, jež se Jenny rozhodla po předchozím koronerovi přezkoumat.

Přestože příběh ubíhá poklidnějším tempem, než je u většiny thrillerů obvyklé, jelikož se M. R. Hall zaměřuje hlavně na právní stránku případů, občas se objeví i několik napínavých scén. Čím více se do knihy začtete, tím těžší ji bude odložit. Autor vám předloží přesně odměřenou dávku informací, jež vám postačí k tomu, abyste si vytvořili na danou situaci vlastní názor, avšak ne tak velkou, aby bylo rozuzlení zápletky předvídatelné už od poloviny knihy. A věřte mi, že opravdu stojí za to přečíst si Koronera až do konce. Možná vás závěr překvapí stejně tak jako mě.


Hlavní hrdinka Jenny Cooperová je prototypem ambiciózní, silné ženy, která se dokáže o sebe postarat a působí sebejistě, avšak uvnitř je mnohem křehčí, než by si kdo pomyslel. Svůj duševní stav nechává na pospas temazepamu, nebo si na úzkostné stavy sama naordinuje několik sklenic červeného vína. Jenny si pravděpodobně oblíbíte pro její tvrdohlavost dělat si věci po svém a neutuchající neústupnost v záležitostech, kterým se ostatní raději vyhýbají.

Thriller Koroner je nápaditým románem, jenž v sobě kombinuje několik palčivých celospolečenských problémů, jako jsou gangy, drogová závislost u mladistvých nebo dětská prostituce.


Velmi děkuji knihkupectví Neoluxor za zajištění recenzního výtisku.

Žádné komentáře:

Okomentovat