Elegant Rose - Working In Background*/

úterý 15. dubna 2014

Minirecenze: NezadanáAutor: India Desjardins (text) a Magalie Foutrier (ilustrace)
Název: Nezadaná
Název originálu: La Célibataire
Vyšlo v ČR: březen 2014
Nakladatelství: Motto
Počet stran: 64
Přeložila: Miluše Krejčová
Vazba: vázanáAnotace
Slasti a strasti života bez partnera. Po několika bolestných rozchodech se Nezadaná rozhodla, že bude žít sama, bez partnera. Jenže na bývalého se tak snadno zapomenout nedá. A tak se naše hrdinka stává expertkou na zjišťování, zda muž v její blízkosti je volný, využívání každé možnosti, jak dát bývalému najevo, že se má skvěle, zkoušení všech možných činností. Ale především nechce, aby se z ní stala žena trávící svůj život v noční košili, ládující se zmrzlinou (i když tato kniha je vynikající náhradou zmrzliny!) a sledující romantické seriály.


Dlouho jsem se u nějaké knížky tak nezasmála, jako u Nezadané. Výhody i úskalí života bez partnera autorky popisují s humorem a velkou dávkou nadsázky. Každá z nás má v sobě alespoň kousek z hlavní hrdinky a některé její příhody vám možná budou i povědomé.

Líbivé ilustrace od Magalie Foutrier trefně vystihují komické situace, do kterých se hlavní hrdinka dostává, a výborně doplňují vtipné repliky. Jednotlivé komiksy jsou většinou dvoustránkové, najdete tu však i pár jedno nebo vícestránkových. Díky tomu se můžete do knížky kdykoliv začíst, i když od posledního prolistování uplynul i nějaký ten pátek.

Jestliže hledáte oddechový komiks, u které se pobavíte, tak je Nezadaná tou správnou volbou. Je jedno, zda se do ní začtete zachumlaná v dece s šálkem horkého nápoje během deštivého odpoledne nebo ji třeba přibalíte do plážové tašky, abyste si ji užili na dovolené. Krátké příhody hlavní hrdinky vás dokáží odreagovat kdekoliv a za jakéhokoliv počasí.

Žádné komentáře:

Okomentovat