Elegant Rose - Working In Background*/

středa 19. listopadu 2014

Reportáž: Podle jakých receptů se vaří v seriálu Ulice?

Na tuto otázku vám odpoví nová kuchařka Miroslavy Kuntzmannové ULICE vaří s vámi, kterou nakladatelství Fragment společně se skupinou Nova vydávají v rámci oslav již desáté vysílací sezóny seriálu Ulice. Ve čtvrtek 13. listopadu tuto knihu pokřtili společně s autorkou i tři protagonisté z Ulice.

Fanoušci tohoto seriálu, kteří si křest nenechali ujít, se tak mohli setkat s Šárkou Ulrichovou, představitelkou Zuzany Hrubé, s Matyášem Valentou, který hraje Františka Hrubého a s Annou Marií Valentovou, kterou diváci znají jako Emu Toužimskou. Celým křtem a následnou autogramiádou provázel moderátor Petr Říbal.

Hned na začátku křtu jsme se dozvěděli, jak jsou na tom herci z Ulice i samotná autorka knihy s vařením. Matyáš Valenta prozradil, že k němu má poměrně kladný vztah a docela ho to i baví.
„Nicméně jediné jídlo, které umím od začátku až do konce uvařit, je srbské ražniči, což je obdoba špízu, a krupicovou kaši s noky.“
Jeho sestra, Anna Marie Valentová přiznala, že zatím dokáže akorát připravit ke snídani krupicovou kaši, ovšem bez noků. To Šárka Ulrichová vaří hlavně kvůli svému muži, se kterým žije a mezi její oblíbená jídla patří například podkrkonošské kyselo.

Na otázku, jak je publikace ULICE vaří s vámi koncipována, odpověděla její autorka Miroslava Kuntzmannová, jejíž to je v pořadí sedmadvacátá kuchařka:

„Kuchařka je rozdělena podle rodin do bloků, které odpovídají stravovacím návykům jednotlivých postav. Například u rodiny Farských najdeme zdravou výživu, k paní Niklové se zase vážou recepty na různé druhy pečiva a dezertů z jejího pekařství.“
Kromě toho, že všichni hosté doporučili jeden recept, podle kterého by rádi někomu blízkému uvařili, jsme se dozvěděli i několik statistických údajů, kupř. že během celého natáčení seriálu Ulice se uvařilo přes jedenáct tisíc jídel a vypilo přes osmatřicet tisíc litrů nealkoholických nápojů.


Moderátor Petr Říbal neopomněl ani připomenout, že se jedná o již druhou kuchařku, která v souvislosti s Ulicí vznikla - o sepsání té první se taktéž postarala paní Kuntzmannová, jež ji publikovala před sedmi lety.


Poté, co hosté knize popřáli hodně hladových diváků, kuchařku ULICE vaří s vámi slavnostně pokřtili a autogramiáda pro natěšené fanoušky mohla začít.


Již na první pohled je patrné, že se jedná o kuchařku, která se doma jen tak neztratí. Najdete tu totiž spoustu zajímavých receptů, které by byla škoda nevyzkoušet. Namátkou uvedu např. recept na loupáky s mákem, houbařský pekáč, jednoduchý bramborový salát, dýňovou polévku s mazánky nebo valašské frgály.

Kuchařka je rozdělena do deseti bloků, z nichž každý je věnovaný jiné rodině nebo skupince postav. Díky tomu se tak můžete podívat pod pokličku jak členům rodiny Hejlových, tak i starosty Lumíra Nikla nebo se seznámíte s pokrmy, na kterých si chodí obyvatele Ulice pochutnávat do hospody U Henryho.

U každého receptu najdete nejen soupis surovin, postup a dobu přípravy, ale i krátké vyjádření postav, k nimž se dané jídlo váže. Kniha je doplněna profesionálními fotografiemi Josefa Kubáta, díky nimž lahůdkám ze seriálu Ulice sotva odoláte.


Další fotografie z akce
Žádné komentáře:

Okomentovat