Elegant Rose - Working In Background*/

středa 4. února 2015

Recenze: Jídlo jako životní styl III.


Autor: Petra Lamschová a Petr Havlíček
Název: Jídlo jako životní styl III.
Série: Jídlo jako životní styl
Díl: 3.
Vyšlo v ČR: listopad 2014
Nakladatelství: Mladá fronta
Počet stran: 200
Vazba: vázaná

Hledáte jednoduché recepty na jídla, která vám nejen budou chutnat, ale zároveň prospějí vašemu tělu? Zdravá strava vám není cizí, ale chybí vám nová inspirace? Tak v tom případě je publikace Jídlo jako životní styl III. určená právě vám!

Nakladatelství Mladá fronta vydalo již třetí pokračování oblíbené série Jídlo jako životní styl od šéfredaktorky časopisu Dieta Petry Lamschové a výživového specialisty Petra Havlíčka, známého z pořadu o hubnutí Jste to, co jíte.

Oproti předchozím dvěma dílům se však autoři protentokrát nezaměřili na hubnutí, ale na to, jak se jídla přestat bát a hlavně, jak si ho užít. Spousta lidí, kteří se neúspěšně snaží zhubnout, věří tomu, že pokud chtějí ztratit nějaké to kilo, musí jíst jídlo, které jim nebude chutnat, a naopak si odepřít vše, co mají rádi.

Právě tento mýtus, že zdravá strava nemůže chutnat dobře, a že pokud chcete žít zdravě, už se nikdy dobře nenajíte, se autoři rozhodli vyvrátit pomocí své poslední knihy Jídlo jako životní styl III.


Na začátku knihy najdete rozhovor Petry Lamschové s Petrem Havlíčkem, ve kterém výživový specialista odpovídá na padesát otázek z oblasti zdravé stravy. Dozvíte se například, jak zdravě jíst, na co si dát pozor při nákupu potravin, jak jídlo připravovat, abychom zachovali co nejvíce prospěšných látek a obecně jak jíst, abychom z jídla měli místo stresu potěšení.

Poté následuje sedmdesát receptů doprovázených barevnými fotografiemi. Při pohledu na ně se vám zaručeně budou sbíhat sliny! Návody na přípravu jsou přehledně rozděleny do kategorií snídaně, svačiny, obědy, večeře, saláty, dezerty a párty. Jako jediná kuchařka na trhu uvádí u každého receptu všechny nutriční hodnoty (kromě bílkovin, tuků a sacharidů tu naleznete i obsah nasycených tuků (SAFA), jednoduchých cukrů, vlákniny a sodíku).

Přestože Petra Lamschová a Petr Havlíček ve své poslední knize uvádějí recepty na spoustu lákavých jídel, osobně mi zde chybí víc nápadů na bezmasé pokrmy, a to hlavně v části věnované obědům a večeřím. Vegetariánská a veganská jídla ke zdravé stravě bezpochyby patří, a proto mě překvapuje, že jim autoři nevěnovali více prostoru.


Zbytečným kazem na této publikace je pro mě také reklama, kterou tu najdete hned na několika místech. Jelikož je paní Lamschová šéfredaktorkou časopisu Dieta, příliš mě upoutávka na předplatné nepřekvapila, ale dvoustránková reklama na mikrovlnou troubu uprostřed padesátky otázek o zdravém životním stylu mi už nadbytečná přijde. U některých receptů se objevují „extra tipy“, jež vás odkazují na výrobky značky Albert Quality, které při vaření můžete použít. Domnívám se, že do knih reklama nepatří a přestože se s ní setkáváme nejen v kuchařkách, ale už i v jiných publikacích čím dál častěji, tento trend mi jen tak vadit asi nepřestane. 

Zbytek recenze najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Mé hodnocení 5/10

Žádné komentáře:

Okomentovat