Elegant Rose - Working In Background*/

pátek 11. března 2016

Nakladatelství Yoli oslavilo své druhé narozeniny!

Přestože bývá zvykem, že dárky dostává oslavenec, občas tomu je naopak. Nakladatelství Yoli ve středu 9. března oslavilo v pražském Café Kampus své druhé narozeniny. Dárky si však domů odnesli hosté.


Nakladatelství Yoli působí na českém knižním trhu teprve dva roky, přesto si už získalo mezi čtenáři početnou skupinu fanoušků. Mezi publikacemi, které vydalo, najdete romány od populárního Johna Greena, Jamese Dashnera, Rainbow Rowellové nebo Gayle Formanové.


Prvním překvapením pro hosty byly dárečky na uvítanou. Na každého z nich čekal fialový notýsek s nápisem „Na křídlech příběhů“, tužka a záložky s motivem nakladatelství.


Slavnostním odpolednem nás provázel Radek Blažek ze společnosti Euromedia Group, pod které nakladatelství Yoli spadá. Seznámil nás s žebříčkem pěti nejprodávanějších knih za uplynulý rok. A tady je výsledek. Nejkupovanějším titulem se stala knížka Sněží, sněží, která skončila pod nejedním vánočním stromeček. Na druhém místě se umístil první díl série After: Polibek, o němž jsme se dozvěděli, že se vyprodal během tří dnů od svého vydání. Třetí příčku obsadila Papírová města od Johna Greena a čtvrtým nejprodávanějším románem se stal závěrečný díl série Labyrint: Vražedná léčba. Na pátém místě skončily Všechny malé zázraky od Jennifer Nivenové.


Poté nechyběla ani lákačka na knihy, jež Yoli plánuje vydat v následujících měsících. Už v květnu se můžeme těšit na závěrečný díl série After: Tajemství, ve kterém se dozvíme, zda je Hardin pro Tessu skutečně tím pravým. Na červen si Yoli připravilo román Uvnitř mé hlavy od Francescy Zappii, který vypráví příběh o Alex, jež trpí paranoiou a je tak trochu schizofrenička, takže to v životě nemá zrovna lehké.


Fanoušky Rainbow Rowellové jistě potěší, že se v srpnu na knižních pultech objeví volné pokračování Fangirl s názvem Carry on. V září na nás čeká třetí díl série Half Bad: Half Lost. Podzimní večery nám zpříjemní titul Simon vs. Homo sapiens, jenž zachycuje lásku dvou kluků. A vánoční čas strávíme ve společnosti humorného románu Potkám tě ve snu (v org. Dreamology), u něhož se nelze nesmát.


Dalším z překvapeních, které si pro nás nakladatelství připravilo, byla soutěž o autorský tisk od umělkyně, která vytvořila krásnou obálku ke knize Odpusť mi. Megan. Poté jsme si od Anežky Dudkové, s níž jsme se setkali již na oslavě prvních narozenin nakladatelství Yoli, vyslechli krátkou a vtipnou ukázku k připravované knížky Uvnitř mé hlavy.


A aby těch dárků nebylo málo, Yoli si pro nás nachystalo ještě vědomostní test, v němž jsme mohli prokázat, jak dobře známe knihy z jeho produkce. Deset nejlepších si domů odneslo jednu z novinek a k tomu malý dáreček v podobě placky, pohledu nebo autorské ilustrace. 


Po vyhlášení vítězů došlo konečně na krájení dortu, na který se všichni těšili a také k něčemu nečekanému – organizátoři Radek a Dita nás ohromili krásným dárkem v podobě limitované edice knihy od Johna Greena a Davida Levithana Will Grayson, Will Grayson, kterou jsme obdrželi celý měsíc před jejím oficiálním vydáním a navíc v jedinečném vzhledu.


Na závěr mi nezbývá, než nakladatelství Yoli poděkovat za skvělou oslavu, krásné dárečky a hlavně nezapomenutelné vzpomínky na toto milé, březnové setkání s přáteli, kteří milují knih stejně, jako my.


Pokud máte některou knížku z produkce Yoli vyhlídnutou, teď nastala ta správná chvíle si ji koupit. Do konce března ji totiž pořídíte v síti knihkupectví Neoluxor s dvacetiprocentní slevou.


Žádné komentáře:

Okomentovat